Python development - aplikacje webowe

Python - wybierz elastyczną
technologię dla swojego projektu

Dynamika, wielozadaniowość, interpretowalność - dlaczego te cechy Pythona przyniosą korzyści Twojemu projektowi? Poznaj odpowiedź na to pytanie i przekonaj się, co możemy dla Ciebie zrobić!

Doświadczenie poparte wieloma sukcesami

Przeglądasz rekomendowane treści na Instagramie? Korzystasz z licznych funkcjonalności proponowanych przez YouTube? Pobierasz muzykę w aplikacji Spotify? Te wszystkie czynności wykonujesz każdego dnia, nie zdając sobie sprawy z tego, że każdy z wymienionych międzynarodowych gigantów korzysta z rozwiązań, jakie zapewnia Python.

Ten język programowania cechuje się obecnie zdecydowanie największą popularnością, o czym świadczy rosnąca liczba stron i sklepów internetowych (chociaż nie tylko) wykorzystujących tę nowoczesną technologię.

Sprawdzisz, dlaczego również powinieneś postawić na Python development w ramach realizacji swojego projektu?

Python - niestandardowe rozwiązania stworzone z myślą o przyszłości


Zróżnicowane możliwości wykorzystania, wysoka dynamika i niski stopień skomplikowania - takimi cechami charakterystycznymi najczęściej określany jest Python. Maksymalne uproszczenie i czytelność kodu sprawiają, że w tym języku programowania o ogólnym przeznaczeniu można tworzyć nawet najbardziej skomplikowane rozwiązania i zróżnicowane funkcjonalności (w zależności od potrzeb i zastosowanych bibliotek czy frameworków). Jakie najważniejsze cechy przekładają się na to, że właśnie on określany jest “językiem przyszłości”?


Dostępność Open Source

O rozwój tego języka programowania dba ciągle zwiększająca się globalna społeczność deweloperów, którzy zajmują się modyfikacjami, ulepszaniem czy dodawaniem przydatnych różnego rodzaju aplikacjom funkcjonalności.


Wszechstronność i elastyczność

Aplikacje webowe Python, sklepy internetowe, narzędzia do analizy danych, gry komputerowe - liczne możliwości zastosowania tego języka programowania sprawiają, że chętnie sięgają po niego przedsiębiorstwa działające w różnych branżach.


Setki gotowych rozwiązań

Django, Flask, Falcon, Japronto, Pandas i wiele, wiele innych - bogata społeczność skupiona wokół tego języka nieustannie tworzy frameworki i biblioteki dedykowane temu językowi programowania, co przekłada się na mniejszy wysiłek w tworzeniu projektów.

Bezproblemowa integracja

Python może być wykorzystywany w prawie każdym środowisku bez utraty wydajności i bez problemu integruje się z różnymi platformami, zewnętrznymi systemami czy komponentami posiadanej infrastruktury.


Wysoka interpretowalność

W przypadku tego języka programowania nie ma konieczności rekompilacji kodu w celu uruchomienia aplikacji na innych platformach - automatyczne zamienia na postać odczytywaną przez komputer pozwala w krótszym czasie zobaczyć efekty zmian.

Skalowalność i wydajność

Dzięki tym charakterystykom języka programowania możliwe jest rozwijanie aplikacji bez ograniczeń oraz strat dla wydajności działania.
Python został uznany w rankingu TIOBE 2022 za najszybciej rozwijający się język programowania. Czy to Cię przekonuje, by wykorzystać go do rozwoju swojej aplikacji?

Najszybciej rozwijająca się technologia - aplikacje webowe Python i nie tylko

Prowadzisz start-up i potrzebujesz w najkrótszym możliwym czasie wypuścić produkt wykorzystujący automatyzację na rynek? Stwórz go z pomocą Python development. Twoja międzynarodowa korporacja pracuje właśnie nad nowym rozwiązaniem, które ma wzmocnić doświadczenia użytkowników przy pomocy sztucznej inteligencji? Postaw w pracach programistycznych na Pythona. Zależy Ci na tym, by Twój biznes online wykorzystywał najnowsze rozwiązania technologiczne odznaczające się wysoką elastycznością i skalowalnością? Wybierz Pythona.

Wszechstronność tego przyszłościowego języka programowania sprawia, że można go wykorzystywać w różnych celach (zgodnie ze zdiagnozowanymi potrzebami firmy) w ramach projektów o każdej wielkości i złożoności. Jakie są najpopularniejsze obszary zastosowania tego języka programowania?

Data science

Testy automatyczne

AI, machine learning, IoT

Projektowanie eCommerce

Aplikacje webowe Python

Python w służbie eCommerce - jakie rozwiązania możesz wdrożyć w swoim sklepie internetowym?

Chociaż Python znajduje swoje zastosowanie w tworzeniu gier komputerowych, projektowaniu skryptów do skomplikowanych obliczeń danych czy dostarczaniu zautomatyzowanych rozwiązań dla handlowców czy marketerów, to nie znaczy, że nie sprawdzi się również w eCommerce. Jakie możliwości tego języka programowania możesz wykorzystać również w swoim sklepie internetowych, odpowiadając na potrzeby swoich klientów?

Gotowe rozwiązania w Pythonie - przyspieszenie procesu developmentu

Wśród innych języków programowania Python wyróżnia się tym, że posiada szeroki katalog dedykowanych frameworków, bibliotek i innych gotowych rozwiązań. Dostępne publicznie moduły pozwalają szybko rozwiązać każdy napotkany przez dewelopera problem, skracając proces programowania. Ciekawy, jakie narzędzia, technologie oraz rozwiązania powiązane z tym językiem są wykorzystywane - także przez nas - na co dzień?

01. Django

Najpopularniejszy framework napisany w tym języku, dzięki któremu w łatwy sposób stworzysz zarówno złożony kod backendowy, jak i frontendowy w ramach aplikacji internetowych

02. FastAPI

Jeden z najszybszych dostępnych frameworków cechujący się intuicyjnością, solidnością i możliwością redukcji ok. 40% błędów wywołanych przez człowieka

03. PostgreSQL

Otwarta, obiektywno-relacyjna baza danych wykorzystywana w aplikacjach internetowych, mobilnych oraz analitycznych

04. CQRS

Wzorzec rozdzielania komend i zapytań w trakcie tworzenia architektury aplikacji, co pozwala tworzyć modele przystosowane do odczytu oraz zapisu

05. Celery

Rozproszona biblioteka pozwalająca wysłać czasochłonne zadania do kolejki i wykonywać z góry zaplanowane operacje

06. Service Bus

Autorska szyna danych służąca do integracji i zarządzania przepływem danych pomiędzy poszczególnymi systemami

07. REST API

Styl architektoniczny zapewniający uproszczony sposób łączenia komponentów przy wykorzystaniu mikroserwisów

08. Event Driven Architecture (Event Sourcing)

Architektura wykorzystująca zdarzenia (np. zmianę stanów czy aktualizację koszyka) do komunikacji między rozproszonymi mikroserwisami

09. 2PC and Saga Pattern

Wzorce projektowe służące do zarządzania spójnością danych w mikroserwisach


Python development - proces przynoszący oczekiwane korzyści

Sprawdzony proces rozwoju produktu stanowi podstawę uzyskania oczekiwanych efektów. Czy chcesz wiedzieć, co zrobimy, by kompleksowo zaopiekować się Twoim projektem jako doświadczony software house?

01
Analiza biznesowa
02
Wybór technologii
03
Design
04
Development
05
Wdrożenie w środowisku produkcyjnym
06
Utrzymanie i rozwój

Unit tests - dla jak największej pewności właściwego działania elementów eCommerce

100% pokrycia projektów testami jednostkowymi (ang. unit tests) - wykorzystywane przez nas narzędzie programistyczne ma szczególne znaczenie przy dużych i złożonych projektach (np. sklepach internetowych stawianych na Magento lub Shopware). Pozwala na bieżąco sprawdzać poprawność działania poszczególnych elementów, co przekłada się na to, że testy mogą wychwycić niechciane konsekwencje zmian w ciągu zaledwie kilku sekund już na wczesnym etapie wdrażania. W taki sposób zyskuje się pewność utrzymywania przez cały czas czystego kodu.

Korzyści z testów jednostkowych o 100% pokrycia:

  • weryfikacja działania (spełniania określonych założeń) konkretnych modułów i elementów bez uruchamiania całej aplikacji,
  • nabycie wiedzy na temat działania pojedynczych funkcjonalności,
  • możliwość poprawienia błędów we wczesnej fazie projektowania przekładająca się na oszczędności czasu oraz mniejsze koszty.

Bo dobrze wiemy, jakie pytania właśnie chodzą Ci po głowie

01. Czym jest Python?
02. Dlaczego popularność Pythona ciągle rośnie?
03. W jaki sposób Python development wesprze rozwój mojego eCommerce?
04. Dlaczego powinienem zdycdować się na współpracę z Advox?
05. W jakich obszarach w Pythonie możecie mnie wesprzeć?

Python wesprze rozwój Twojego biznesuSprawdź, w jaki sposób - napisz do nas