Usługi DevOps i CI/CD

Usługi DevOps
stabilność i wydajność
Twojego sklepu online

Stworzymy stabilne środowisko, w którym Twój sklep internetowy będzie mógł rozwijać się bezpiecznie. Poznaj nasze usługi DevOps.

Doświadczenie poparte wieloma sukcesami

Funkcjonalne oraz skuteczne oprogramowanie to połączenie odpowiednio dopasowanych do siebie procesów i technologii. Stworzenie odpornego na awarie, wydajnego i nastawionego na ewentualną rozbudowę środowiska jest kluczem do osiągnięcia sukcesu online, szczególnie w przypadku sklepów internetowych.

Efektywny system przypomina znak nieskończoności, w którym wszystkie etapy wzajemnie się przenikają, by zbudować spójną całość. Za osiągnięcie właśnie takiego efektu odpowiadają usługi DevOps, tworząc bezpieczne warunki dla utrzymania i rozwoju oprogramowania. W jaki sposób mogą okazać się wsparciem dla Twojego biznesu?

Automatyzacja procesów, monitoring oprogramowania czy odpowiednia konfiguracja serwerów to podstawa w środowiskach stawiających na stabilne działanie, sprawne utrzymanie oraz dynamiczny rozwój projektów IT.

DevOps - dla utrzymania i rozwoju projektów IT

Szybsze wprowadzanie produktu na rynek, sprawniejsze utrzymanie i bezpieczne środowisko do rozwoju - stała współpraca w ramach usług DevOps pozwala na osiągnięcie właśnie takich korzyści. Czy to jednak wszystko, co możesz zyskać? Metodyka DevOps to znacznie więcej niż zestaw narzędzi i umiejętności. To przede wszystkim nowoczesne podejście do organizacji pracy, które zapewnia nie tylko stabilne działanie platformy, ale także pozwala efektywniej zarządzać całym biznesem, obniżając koszty utrzymania i skalując możliwości wzrostu. Sprawdź, co możesz osiągnąć, dysponując dopasowanym do własnych potrzeb pakietem usług DevOps.

01. automatyzacja procesów

usługi DevOps skracają czas oraz stabilizują proces wydania produktu IT, umożliwiając zespołom bezpieczne wdrażanie nowych wersji aplikacji

02. skuteczna likwidacja błędów

dzięki wprowadzeniu testów na każdym etapie wdrożenia, możliwe jest niemal natychmiastowe wykrycie i naprawienie błędów bez zatrzymywania całego procesu

03. optymalizacja kosztów

automatyzacja procesów, ograniczenie ręcznej pracy, lepsze wykorzystanie zasobów i zmniejszenie ryzyka błędów to szansa na zredukowanie kosztów

04. poprawa jakości

wykorzystanie procesów CI/CD sprzyja szybkiej weryfikacji, czy nowe funkcje i zmiany spełniają oczekiwania użytkowników i są wolne od błędów

05. zwiększenie bezpieczeństwa

stały monitoring aplikacji w połączeniu z przeprowadzaniem regularnych testów sprzyja tworzeniu bezpiecznego i stabilnego środowiska

06. poprawa efektywności

współpraca zespołowa, automatyzacja procesów i ciągła integracja umożliwiają lepsze monitorowanie postępu projektu i szybkie podejmowanie działań


Usługi DevOps - katalog dopasowany do potrzeb Twojego biznesu

W ramach dostarczania usług DevOps wykorzystujemy nowoczesne narzędzia w połączeniu z długoletnim doświadczeniem zdobytym w wielu branżach. Dzięki temu wiemy, w jaki sposób przełożyć potrzeby Twojego biznesu na gotowe rozwiązania. Katalog realizowanych przez nas działań zapewni stałe wsparcie dla Twojej platformy. Zadbamy o sprawne działanie systemu na wszystkich etapach - zaczynając od stworzenia, a kończąc na stałym utrzymaniu infrastruktury. Wszystko po to, byś Ty nie musiał się martwić o potencjalne błędy, przestoje w działaniu czy nieefektywne wykorzystanie zasobów. Przekonaj się, w jaki sposób możemy wesprzeć Twój biznes!

Bezpieczeństwo

Bez względu na zakres i rodzaj Twojej działalności zapewnienie bezpieczeństwa oprogramowania wymaga kompleksowego podejścia. Obecnie stworzenie bezpiecznego środowiska nie ogranicza się jedynie do przemyślanej architektury i prawidłowej konfiguracji. Ważne jest także jej utrzymanie - ciągłe aktualizacje oraz monitoring. W ten sposób możliwe jest wykrycie z wyprzedzeniem zbliżających się problemów (np. wygasających certyfikatów SSL czy ryzyka wycieku danych).

Aby maksymalnie zabezpieczyć Twoje oprogramowanie, dopasujemy narzędzia do jego specyfiki i potrzeb. Od wykorzystywania natywnych rozwiązań, poprzez izolowanie serwerów w sieciach prywatnych, aż po całkowite odcięcie serwera od zewnętrznej sieci - zrobimy wszystko, by zapewnić Ci poczucie bezpieczeństwa w pełnej wyzwań rzeczywistości online.

Wydajność

W dobie cyfrowej transformacji potrzeby użytkowników (których liczba także wzrasta) nieustannie się zmieniają. Sprostanie oczekiwaniom odbiorców wymaga ciągłego udoskonalania platformy oraz wprowadzania nowych funkcjonalności. W wielu przypadkach takie działania mogą prowadzić jednak do zmniejszenia wydajności systemu i w konsekwencji - osiągnięcia efektów odwrotnych od zamierzonych. W końcu wystarczy zaledwie parę sekund oczekiwania na załadowanie strony, by użytkownik zrezygnował z jej przeglądania. Z tego względu oferując usługi DevOps, stawiamy na poprawę wydajności Twojego oprogramowania. W jaki sposób to robimy?

Przeanalizujemy Twoje środowisko pod kątem wymagań serwera (lub w razie potrzeby - kilku serwerów), wykorzystywanych danych i eksploatowanych zasobów. Na tej podstawie stworzymy elastyczną architekturę, która będzie najlepiej odpowiadać obecnym i przyszłym potrzebom Twojego biznesu.

Odporność na awarie

Co w przypadku, gdy system napotka na nagłą awarię? Co, jeśli jeden z serwerów przestanie działać? Co, gdy po zażegnaniu problemów architektura nie odzyska automatycznie sprawności? W każdym z tych wypadków nawet chwilowy przestój w działaniu platformy może generować utracone korzyści i wpływać na niezadowolenie potencjalnych klientów. Aby zwiększyć stabilność środowiska, istotne jest odpowiednie podejście.

W ramach usług DevOps możliwe jest stworzenie elastycznej infrastruktury np. poprzez umieszczenie serwerów w różnych datacenter. Gdy jeden z nich przestanie działać ruch automatycznie zostanie przekierowany na pozostałe serwery, minimalizując wpływ awarii na działanie platformy. Ponadto, dzięki ciągłej integracji i możliwości odtwarzania danych historycznych możliwe jest szybkie i bezpieczne wdrożenie poprawek oraz ewentualnych aktualizacji. Z kolei wykorzystanie narzędzi do automatyzacji (np. Ansible) zmniejsza ryzyko wystąpienia błędów oraz skraca czas pracy nad konfiguracją środowiska. W ten sposób Twój biznes może działać bez zakłóceń.

Monitoring i utrzymanie

Pozbawione zakłóceń funkcjonowanie Twojej platformy? Zapewnić to może odpowiednio skonfigurowany monitoring. Ten obszar działania DevOps stanowi istotny element całej architektury, zapewniając wgląd w jakość działania wszystkich usług oraz pełną kontrolę nad zachodzącymi procesami. Dzięki wykorzystaniu narzędzi takich jak Grafana czy Zabbix możliwe jest wykrycie błędów na wczesnych etapach ich powstania, a tym samym zapobieganie sytuacjom kryzysowym.

Podsumowując, monitoring pomaga uzyskać wgląd w wydajność oprogramowania, kondycję systemu, a także zachowania użytkowników. Dzięki uzyskaniu informacji zwrotnych możliwe jest nie tylko zachowanie stabilności, ale także ciągłe ulepszanie własnych produktów.

Doradztwo w obszarze CI/CD

CI/CD bywa nazywane podstawą działań DevOps. Dlaczego? Skrót pochodzi od angielskiej frazy Continuous Integration (CI) and Continuous Deployment (CD). Pojęcie opisuje proces wdrażania nowych wersji oprogramowania na serwer. CI/CD automatyzuje wszystkie możliwe etapy pracy zespołów (m.in. testowanie, wdrażanie, utrzymanie). Dzięki temu praca nad wydaniem projektu zostaje przyśpieszona, jednocześnie oszczędzając czas i zasoby, które można skierować na dalszy rozwój.

W ramach CI/CD poprawność napisanego kodu najpierw weryfikowana jest na środowisku testowym. Następnie przesyłany jest na środowisko “stage”, gdzie następuje ostateczna weryfikacja. Na koniec - sprawdzony kod zostaje automatycznie wdrożony na środowisko produkcyjne, co pozwala na szybkie przekazanie informacji zwrotnej dla developerów oraz zmniejszenie ryzyka występowania błędów. Przyjęcie takiej metodyki pozwala mieć pewność, że stworzony projekt będzie stabilny, co sprzyja utrzymaniu pewnej pozycji na konkurencyjnym rynku.

DevOps + Advox - nasz stack technologiczny

Dział DevOps pomaga w tworzeniu projektów IT, które wymagają wizji, planowania i ścisłej współpracy w taki sposób, aby z powodzeniem dostarczyć wysokiej jakości produkt. Co wyróżnia nasz zespół? Zdobyte latami doświadczenie oraz znajomość różnego rodzaju narzędzi. W Advox wykorzystujemy szeroki stack technologiczny (wciąż poznając nowe narzędzia) zgodnie z wypracowanymi przez lata standardami. Poznaj tylko niektóre z używanych przez nas na co dzień technologii. Przekonaj się, jak pomagają one tworzyć projekty, które odpowiadają na potrzeby naszych klientów!

01. Docker

Korzystając z tego narzędzia, możemy przeprowadzić proces konteneryzacji i orkiestracji aplikacji, czyli izolacji i wirtualizacji procesów w sposób pozwalający dostarczyć pełną wersję systemu (np. w ramach przywracania do poprzedniej wersji)

02. Kubernetes

System open source używany przez wiele firm (np. Spotify, OpenAI) do zarządzania i skalowania aplikacji kontenerowych. Dzięki administrowaniu wszystkimi środowiskami za pomocą tego narzędzia można szybciej i bezpieczniej wdrażać ich aktualizacje

03. Grafana

Wszystkie dane dotyczące sklepu zebrane w uporządkowany i przystępny do analizy sposób, a na dodatek wyświetlone na jednym ekranie - przy pomocy Grafany monitoring poszczególnych elementów jest znacząco ułatwiony i przyspieszony

04. GitLab CI/CD

Jedno kliknięcie developera, by aplikacja pojawiła się na serwerze? Taka automatyzacja procesu deploymentu pozwala uniknąć błędów oraz znacząco przyspieszyć proces wypuszczania oprogramowania

05. Ansible

Sprawna administracja wieloma serwerami jednocześnie, przechowywanie dokumentacji technicznej oraz obsługa aktualizacji odbywa się przy wykorzystaniu napisanego w Pythonie - Ansible

06. Zabbix

To jeden z systemów, który odpowiada za bieżący monitoring systemu operacyjnego w wybranym aspekcie. Dzięki temu możliwe jest szybkie wykrycie błędów i uniknięcie negatywnego wpływu awarii

Uprzedzając pytania, które mogą Ci przyjść do głowy

01. Czym jest DevOps?
02. Czym zajmuje się DevOps?
03. Dlaczego DevOps? Co zyskam dzięki usługom DevOps?
04. Z jakich usług DevOps mogę skorzystać w Advox?
05. Dlaczego powinienem zdecydować się właśnie na Advox?

Zadbaj o utrzymanie i rozwój swojego oprogramowania
Zapytaj o nasze usługi z zakresu DevOps