Dropshipping - wdrożenia i integracje

Dropshipping sprzedawaj
w wielu kanałach za
pomocą jednego modułu

Rozszerz swoją działalność online bez konieczności podejmowania ryzykownych inwestycji dzięki modułowi dropshippingu! Przekonaj się, jak skutecznie zwiększyć sprzedaż, przenosząc część obowiązków na firmy trzecie.

Czym jest dropshipping?

Dropshipping to strategia sprzedaży online, dzięki której możesz przenieść część obowiązków na firmę trzecią, czyli pośrednika. Co to oznacza w praktyce? W modelu dropshippingowym Twoim zadaniem jako dostawcy produktów jest przechowywanie towarów i dostarczenie ich klientom docelowym w odpowiedzi na zamówienia od innych firm. Do zadań pośredników z kolei należy m.in. sprzedaż, marketing czy kompleksowa obsługa klienta. Z kolei jeśli jesteś właścicielem sklepu internetowego, dzięki integracji swojego eCommerce z modułem dropshippingowym w łatwy sposób możesz oddelegować obowiązki logistyczne na swojego partnera. Dropshipping w każdym przypadku pozwala w bezpieczny i szybki sposób zwiększyć przychody, a także widoczność na rynku.

Wykorzystaj pełen potencjał swojego eCommerce i sprzedawaj więcej!

Dropshipping - dla kogo?

Posiadasz rozbudowany katalog produktów lub duży magazyn? Dopiero zaczynasz rozwijać swoją działalność online? A może od dłuższego czasu prowadzisz swój sklep internetowy? W każdym przypadku sprzedaż w modelu dropshippingowym jest warta rozpatrzenia - może okazać się efektywnym sposobem na rozwinięcie biznesu na każdym etapie. Jesteś ciekawy, kto najczęściej decyduje się na dropshipping? Poznaj różnorodne grono przedsiębiorców, uwzględniających ten sposób sprzedaży w swojej strategii.

Hurtownicy

Sklepy internetowe

Firmy logistyczne

Producenci

Mali przedsiębiorcy

Prognozowana globalna wartość rynku dropshippingowego przekroczy 470 miliardów dolarów do 2026 roku.
Dołączysz do grupy, która z sukcesem rozwija swój eCommerce?

Dropshipping - dlaczego warto sprzedawać w tym modelu?

Pierwszym krokiem do skutecznego wdrożenia modułu dropshippingowego jest zdefiniowanie celów, jakie chcesz osiągnąć. Jednak niezależnie od tego, czy dążysz do skalowania sprzedaży (zarówno jako dostawca, jak i właściciel eCommerce), rozwoju marki czy optymalizacji kosztów, dropshipping oferuje wiele korzyści dla Twojego biznesu. Oto tylko niektóre z nich!

Jak przebiega proces sprzedaży w modelu dropshippingowym?

Dropshipping kojarzy Ci się z wydłużonym procesem składania zamówień i oczekiwaniem na wysyłkę przez wiele dni? A może zawsze wydawało Ci się, że kontakt z pośrednikami w ramach tej współpracy bywa skomplikowany? Poznaj, jak dokładnie wygląda proces sprzedaży w modelu dropshippingowym i zapoznaj się ze standardowymi etapami realizacji zamówienia. A co, gdy Twój biznes wymaga specjalnych rozwiązań? Nie ma problemu – dostosujemy cały proces do Twoich indywidualnych potrzeb.

01
Złożenie zamówienia
02
Poinformowanie dostawcy
03
Wysyłka zamówienia
04
Reklamacje i zwroty
05
Rozliczenie z pośrednikiem

Case study - jak zwiększyliśmy wyniki PowerBody o 350%?

Moduł dropshippingowy dla jednego z największych dystrybutorów suplementów diety to projekt, który od lat realizujemy i udoskonalamy w ramach współpracy z naszym klientem - PowerBody, brytyjską firmą prowadzącą sprzedaż zarówno wewnątrz kraju, jak i zagranicą.

Platforma została starannie dostosowana do potrzeb branży suplementacyjnej, która charakteryzuje się rygorystycznymi przepisami i wytycznymi dotyczącymi sprzedaży tego rodzaju produktów. Dzięki temu, pośrednicy współpracujący z hurtownią mogą swobodnie oferować klientom końcowym ponad 7000 różnych rodzajów artykułów w ramach modułu dropshippingowego.

Jakie efekty przyniosła decyzja o rozszerzeniu sprzedaży o zautomatyzowany moduł dropshippingowy? Wyniki naszej współpracy są wyraźnie widoczne w postaci systematycznego wzrostu sprzedaży oraz liczby zamówień, które rosną z każdym kolejnym rokiem. Przekonaj się sam!

Moduł dropshippingowy - dopasuj funkcjonalności do własnego biznesu

Dropshipping pozwala na efektywne skalowanie sprzedaży różnego rodzaju produktów. Sprawdzi się zarówno jeśli oferujesz artykuły takie jak elektronika, odzież, kosmetyki, jak i akcesoria do domu czy gadżety technologiczne. Doskonale jednak zdajemy sobie sprawę z tego, że każda branża wymaga unikalnego podejścia do sprzedaży. Z tego względu zaprojektujemy dla Ciebie moduł dropshippingowy dostosowany do Twojej oferty. W tym celu wykorzystamy sprawdzone funkcjonalności, a jeśli żadna z nich nie będzie spełniać indywidualnych potrzeb Twojego biznesu - napiszemy je na nowo.

01. Uproszczone płatności

partnerzy biznesowi mogą zapłacić za wszystkie zamówienia jednocześnie w wybranej przez siebie formie. Dzięki temu cały proces jest znacznie bardziej efektywny.

02. Alternatywne formy składania zamówień

pośrednik może złożyć zamówienie w preferowany przez siebie sposób np. poprzez wgranie do systemu pliku CSV z gotową listą produktów.

03. Generowanie dokumentów

moduł automatycznie generuje różnego rodzaju dokumenty, takie jak faktury czy paragony, na podstawie informacji przechowywanych w bazie danych.

04. Dodatkowe narzędzia analityczne

pozwalają na lepsze zarządzanie systemem i śledzenie działań w czasie rzeczywistym. To kluczowe dla efektywności procesu i doskonalenia operacji.

05. Kompatybilność z systemami zewnętrznymi

moduł przy pomocy API łączy się z systemi takimi jak ERP czy WMS, usprawniając obsługę zamówień i zmniejszając koszty z nią związane.

06. Identyfikacja wizualna

system generuje etykiety oraz inne elementy przesyłki dopasowane do brandu pośrednika, co gwarantuje spójne doświadczenia zakupowe dla klienta końcowego.

W przypadku dropshippingu nie ma pytań bez odpowiedzi…

01. Na jakie aspekty warto zwrócić uwagę, decydując się na dropshipping?
02. Czy z dropshippingiem wiążą się jakieś ograniczenia?
03. Czy dropshipping sprawdzi się w każdej branży?
04. Czy mogę sprzedawać w modelu dropshippingowym w ramach platformy, którą już posiadam?
05. Dlaczego powinieneś wdrożyć moduł dropshippingowy z Advox?

Doświadczenie poparte wieloma sukcesami

Spójrz szerzej na maksymalizowanie sprzedaży.

Postaw na dropshipping w swoim eCommerce! Napisz do nas