eCommerce

DobreSklepyMotocyklowe.pl
- szybcy i skuteczni

Jedno z największych wyzwań w historii Advox Studio i zupełnie nowa faza w rozwoju biznesu Klienta

Zakres prac

UX/UI design, Development

Cechy szczególne

omnichannel

Branża

motoryzacja

Rok wdrożenia

2021

Dla Powerbike zrealizowaliśmy sklep DobreSklepyMotocyklowe.pl ze sprzętem, częściami, ubraniami i akcesoriami dla pasjonatów motocykli. Ponadto wdrożyliśmy dodatkowy website - Rebelhorn.com.

Tym samym Klient, który dotąd nie miał sprzedaży detalicznej online, wszedł w zupełnie nową fazę rozwoju biznesu. Pełna integracja platformy sprzedażowej z systemem ERP pozwoliła na dynamiczne przesyłanie danych dotyczących produktów i zamówień pomiędzy oprogramowaniem.

logo Dobre Sklepy Motocyklowe
wersje mobilne strony Dobre Sklepy Motocyklowe

W trakcie tworzenia sklepu DobreSklepyMotocyklowe.pl jednym z największych wyzwań było przeniesienie na nową technologię dotychczasowych procesów biznesowych, połączenie blogu ze sklepem detalicznym oraz odpowiednie wyeksponowanie sklepów, które zrzesza DSM.

Postawione cele:

  • zaprojektowanie nowoczesnego eCommerce,
  • integracja platformy sprzedażowej z systemem ERP,
  • wdrożenie multistore dla pozostałych marek klienta.

Programy Assistance i 5 lat gwarancji

Programy Assistance i 5 lat gwarancji sprawiają, że sklep DobreSklepyMotocyklowe.pl wyprzedza konkurencję, dając swoim klientom poczucie bezpieczeństwa. Aby z nich skorzystać, należy zakupić produkt objęty tym programem (u nich lub w sklepie partnerskim) i zarejestrować go w ciągu 14 dni.

Rejestracja odbywa się przez formularz w panelu klienta, zawierający dynamiczną wyszukiwarkę, zbudowany w sposób intuicyjny, który łatwo poprowadzi usera krok po kroku. Co więcej, formularz ten pozwala na łatwą rejestrację w obu programach na raz. Lista wszystkich zarejestrowanych produktów jest widoczna na indywidualnym koncie użytkownika.

Oprócz formularza rejestracji wdrożony został również formularz zgłoszenia szkody/reklamacji, poprzez który można skorzystać z tego, co oferują programy Assistance. Dopracowaliśmy również sposób składania zgłoszeń, które zapisują się na dedykowanej liście na koncie użytkownika. Wszystkie zgłoszenia przekazywane są do ERP-a, skąd dalej koordynowane są przez BOK.

formularz wyszukiwania produktu na portalu Dobre Sklepy Motocyklowe

Funkcjonalność - wyszukiwarka produktów

Zaawansowana wyszukiwarka produktów na DobreSklepyMotocyklowe.pl dynamicznie wyświetla:

  • proponowane hasła,
  • produkty w kategoriach,
  • wizualizacje i artykuły.

Wyszukując daną rzecz klient widzi oprócz podstawowych statusów: niedostępny/dostępny, widzi także dodatkowe informacje, m.in. o dostępności na zamówienie i możliwych wariantach produktu.

Funkcjonalność - porównywarka produktów

Bardzo potrzebna z perspektywy użytkownika jest porównywarka specjalistycznego sprzętu. Użytkownik, dodając do niej dwa lub więcej elementów, w czytelnym układzie listy otrzyma specyfikację techniczną wybranych artykułów.

Funkcjonalność - customowy moduł Konfiguratora części

Kolejną funkcjonalnością w ramach opcji wyszukiwania jest customowy moduł Konfiguratora części. To miejsce, w którym klient w szybki sposób może znaleźć części do swojego motocykla. Wystarczy wybrać producenta, markę, model i rocznik, a następnie wyświetlić dostępne produkty.

Baza Wiedzy

Platforma DobreSklepyMotocyklowe.pl ma bardzo rozbudowany i znany wsród miłośników blog. Wartościowe treści przyciągają znaczną liczbę czytelników. Od teraz użytkownicy mogą nie tylko zdobyć unikalną wiedzę, ale także wyświetlić powiązane z artykułem produkty.

Odbierz w trasie

Autorski moduł Pickup at store wyposażony jest w bardzo funkcjonalną wyszukiwarkę sklepów - z mapą, filtrami czy informacjami o sklepach. Co więcej, posiada osobne strony z listą sklepów dla poszczególnych miast oraz wizytówki sklepów. Dodatkowo wdrożyliśmy funkcję zapisywania jako Twój sklep, dzięki której każdy user ma szybki dostęp do danych swojego ulubionego sklepu, a także ułatwiony proces zamawiania do niego.

Warto wspomnieć również o opcji zamawiania do produktu do stacjonarnego punktu bez kosztów dostawy - w taki sposób klient może zweryfikować towar i dopiero na miejscu podjąć decyzję, czy chce go nabyć. Pomocna jest również funkcja “Sprawdź, gdzie kupisz”, pokazująca, w którym sklepie stacjonarnym można znaleźć dany produkt.

e-Commerce

Herlitz

e-Commerce

Dobre Sklepy Motocyklowe

e-Commerce

Artim

Masz pomysł?

Chętnie wcielimy go w życie! Do dzieła