e-commerce

Od profesjonalistów dla profesjonalistów - czyli nowe wiadomocihandlowe.pl!

Info

Efektem blisko półtorarocznej współpracy z Wydawnictwem Gospodarczym, właścicielem marki Wiadomości Handlowe jest dedykowany system zarządzania treścią (CMS), pozwalający w prosty, skracający czas pracy sposób zarządzać profesjonalnym portalem informacyjnym. Nowoczesna szata graficzna, przygotowana przez nasz zespół, umożliwiła Redakcji Wiadomości handlowych na jeszcze większe zaangażowanie swoich czytelników poprzez przejrzyste przestawienie najważniejszych wydarzeń z branży FMCG.

Zakres:

Development

PLATFORMA:
_WIADOMOSCIHANDLOWE_PROJECT_IMAGE_1_ALT_
_WIADOMOSCIHANDLOWE_PROJECT_IMAGE_3_ALT_ _WIADOMOSCIHANDLOWE_PROJECT_IMAGE_3_ALT_

Parę liczb na start

>18 miesięcy prac
>4 frontend developerów
>5 programistów Symfony 4
>Blisko 9000 godzin prac programistycznych QA Project Management
>Dedykowany QA
>1 project manager
>Zaangażowana graficzka

Efekt ? Dedykowany system CMS, który pozwala na zarządzanie treścią, zbudowany w opraciu o mikroserwisy, posiadający wbudowany system Newsletterowy z rozwiniętą dokumentacją API

Szczypta historii projektu

Wydawnictwo Gospodarcze szczyci się silną pozycją na rynku zarówno mediów tradycyjnych (wydawca dwóch uznanych czasopism B2B – Wiadomości Handlowe i Wiadomości Kosmetyczne), jak i mediów online – portali www.wiadomoscikosmetyczne.pl i www.wiadomoscihandlowe.pl . Obydwa portale stanowią solidne źródło informacji o branży retail & FCMG i to właśnie rozwój tego ostatniego portalu powierzyli studiu ADVOX.

Celami współpracy z ADVOX było zarówno zniwelowanie długu technologicznego, z którym mierzą się w pewnym momencie wszystkie podmioty działające online, jak również wdrożenie rozwiązań, które pozwolą na dalszy rozwój Portalu.

Z ponad dwumiesięcznej perspektywy po launchu portalu można z całą pewnością powiedzieć, że obydwa cele zostały spełnione, a nieskrępowany ograniczeniami technologicznymi portal notuje coraz lepsze wyniki.

Wyzwania

Największym wyzwaniem było zrozumienie przez nasz zespół codziennej pracy Redakcji Poprzez cykliczne rozmowy oraz “dotarcie” poszczególnych rozwiązań w finalnej fazie projektu udało się osiągnąć efekt pozwalający na przyspieszenie pracy Redakcji, jednocześnie zachowując uniwersalność rozwiązań.

Kolejnym wyzwaniem było takie zaprezentowanie treści Czytelnikom, aby zaangażować ich w bieżące wydarzenia, stawiając nacisk na merytoryczne dyskusje - czemu ma służyć m.in wyróżnione Forum Dyskusyjne dostępne z poziomu strony głównej Portalu.

Pomijając oczywiście konieczność zaimportowania paru wpisów z dawnej bazy danych :)

>około 50 tysięcy artykułów;
>ponad 25 tysięcy komentarzy;
>ponad 1 tysiąc galerii zdjęć i wideo;
>blisko 10 tysięcy produktów;
>kilkudziesięciu e-wydań Miesięcznika;
>ponad 100 tysięcy zdjęć i nagrań;
>pokaźnej bazy subskrybentów newslettera;

Wykorzystane technologie

Angular
Symfony
css3
JQuery
JS
Axure
PHP
MySQL

Pic's or didn't happen ? Proszę bardzo!

01.
Zarządzanie Artykułami
_WIADOMOSCIHANDLOWE_PROJECT_IMAGE_1_ALT_
02.
Rozbudowana sekcja “Newsletterów”
_WIADOMOSCIHANDLOWE_PROJECT_IMAGE_2_ALT_
03.
Generator newsletterów oparty o rozwiązania drag&drop
_WIADOMOSCIHANDLOWE_PROJECT_IMAGE_3_ALT_
04.
Zintegrowany system zarządzania reklamami
_WIADOMOSCIHANDLOWE_PROJECT_IMAGE_4_ALT_
05.
W pełni konfigurowalne menu główne
_WIADOMOSCIHANDLOWE_PROJECT_IMAGE_5_ALT_
06.
Rozbudowany silnik wyszukiwania oparty o Elastic Search
_WIADOMOSCIHANDLOWE_PROJECT_IMAGE_6_ALT_

I wiele innych!

Dedykowany CMS - czyli Key Features projektu

Zarządzanie treścią wpisów (artykuły, galerie, interaktywne wydania PDF, strony statyczne)

Generator newsletterów, pozwalający na zarządzanie ich zawartością poprzez drag&drop oraz zintegrowany z pozostałymi funkcjonalnościami systemu

System kolejkowania wysyłki newsletterów

Cross-projektowa baza multimediów repozytorium zdjęć dostępne dla każdego elementu systemu

Zintegrowany system reklamowy

Zarządzanie poszczególnymi sekcjami warstwy wizualnej

Możliwość tworzenia produktów dostępnych dla Użytkowników

W pełni konfigurowalna sekcja uprawnień dla Administratorów systemu zakres uprawnień możliwy do ustalenia w ciągu 5 minut

Dowolna możliwość rozbudowy o nowe rozwiązania całość systemu została stworzona w oparciu o mikroserwisy

System od podstaw tworzony z myślą o obsłudze wielu domen jeden panel administracyjny, który pozwala na obsługę dowolnej liczby stron!

Referencja

Znacie Państwo ten dowcip? Developer, dziennikarz i specjalista od reklamy wchodzą do baru... Na początku wydawać się mogło, że współpraca z ADVOX nie będzie należała do prostych. Kiedy my zgłaszaliśmy, że chcemy aby było "tak normalnie", to deweloperzy pytali od razu "co to znaczy normalnie?". Dlatego warto podkreślić wsparcie projektowe, które obok swojego doświadczenia deweloperskiego zaoferował nam ADVOX. To wsparcie nie do przecenienia i bardzo znaczący wkład w całą pracę, którą wykonało studio.

Dzięki zaangażowaniu studia ADVOX udało nam się przeskoczyć kilka kroków w rozwoju naszego portalu i przejść na nowe tory w rozwoju naszych mediów online. Słowem kluczem do zrozumienia jak wielką pracę udało nam się wzajemnie wykonać jest potencjał. Sekret projektu tkwi nie tylko w znacznie bardziej przejrzystym layoucie całego portalu, czy w nowym systemie zarządzania treścią. To przede wszystkim uporządkowanie i zebranie w ramy wszystkich baz danych, które są sercem każdego serwisu. Nie krępują nas teraz żadne ograniczenia w planowaniu naszego dalszego rozwoju i to dla naszej dynamicznie rozwijającej się spółki, której sercem mają być działania digitalowe kwestia absolutnie kluczowa.

Współpraca z ADVOX zaczynała się od tego, że chcieliśmy "odświeżyć layout" naszego portalu. Projekt w którymś momencie przeistoczył się w gruntowne przebudowanie całego serwisu i stojącej za nim logiki. Stanowiło to wyzwanie nie tylko dla nas jako klienta, ale również dla ADVOXu jako studia. Nie jest to też nasze ostatnie słowo. Na tapecie mamy kolejne projekty i wdrożenia, a także stałą obsługę serwisową ze strony ADVOX.

Bartosz Tesławski, kierownik projektu z ramienia Wydawnictwa Gospodarczego.

Nasz szalony ZESPÓŁ

Kornelia Paweł
.01

PAWEŁ
PM

Axel Axel
.02

AXEL
Dev

Izabela Izabela
.03

IZABELA
Graphic designer

Agata Agata
.04

AGATA
Dev

Jacek Jacek
.05

Jacek
Leader

Krzysztof Krzysztof
.06

Krzysztof
Dev

Kamila Kamila
.07

KAMILA
QA

Hubert Hubert
.08

HUBERT
Dev

Michał Michał
.09

MICHAŁ
Dev

Jakub Jakub
.10

JAKUB
Dev

Marek Marek
.11

MAREK
Dev

Alicja Alicja
.12

ALICJA
Dev