eCommerce

Wiadomości Handlowe -
od profesjonalistów
dla profesjonalistów

Dedykowany system zarządzania treścią pozwalający na dalszy rozwój portalu

Zakres prac

Development

Cechy szczególne

customowy CMS

Branża

branża dziennikarska

Rok wdrożenia

2020

Efektem blisko półtorarocznej współpracy z Wydawnictwem Gospodarczym, właścicielem marki Wiadomości Handlowe jest dedykowany system zarządzania treścią (CMS) pozwalający w prosty, skracający czas pracy sposób zarządzać profesjonalnym portalem informacyjnym.

logo Wiadomości Handlowe

Nowoczesna szata graficzna, przygotowana przez nasz zespół, umożliwiła Redakcji Wiadomości Handlowych na jeszcze większe zaangażowanie swoich czytelników poprzez przejrzyste przedstawienie najważniejszych wydarzeń z branży FMCG.
Efekt? Widoczny poniżej!

Postawione cele:

  • atrakcyjny i angażujący content,
  • layout wspierający użytkowy charakter portalu,
  • design poprawiający komfort czytania.

Parę liczb na start

19
miesięcy prac
4
frontend developerów
5
programistów Symfony 4
9000
godzin prac programistycznych
1
dedykowany QA
1
project manager
1
grafik

Efekt? Dedykowany system CMS, który pozwala na zarządzanie treścią (zbudowany w oparciu o mikroserwisy) oraz posiadający wbudowany system newsletterowy z rozwiniętą dokumentacją API.

Szczypta historii projektu

Wydawnictwo Gospodarcze szczyci się silną pozycją na rynku zarówno mediów tradycyjnych (wydawca dwóch uznanych czasopism B2B – Wiadomości Handlowe i Wiadomości Kosmetyczne), jak i mediów online – www.wiadomoscikosmetyczne.pl i www.wiadomoscihandlowe.pl. Obydwa portale stanowią solidne źródło informacji o branży Retail&FCMG, a rozwój drugiego został powierzony Advox Studio.

Celem współpracy było zniwelowanie długu technologicznego, z którym mierzą się w pewnym momencie wszystkie podmioty działające online, a także wdrożenie rozwiązań, które pozwolą na dalszy rozwój portalu.

Z ponad dwumiesięcznej perspektywy od launchu portalu można z całą pewnością powiedzieć, że obydwa cele zostały spełnione, a nieskrępowany ograniczeniami technologicznymi portal notuje coraz lepsze wyniki.

Tak piszą o nas:

“Znacie Państwo ten dowcip? Developer, dziennikarz i specjalista od reklamy wchodzą do baru... Na początku wydawać się mogło, że współpraca z ADVOX nie będzie należała do prostych. Kiedy my zgłaszaliśmy, że chcemy aby było "tak normalnie", to deweloperzy pytali od razu "co to znaczy normalnie?". Dlatego warto podkreślić wsparcie projektowe, które obok swojego doświadczenia deweloperskiego zaoferował nam ADVOX. To wsparcie nie do przecenienia i bardzo znaczący wkład w całą pracę, którą wykonało studio. Dzięki zaangażowaniu studia ADVOX udało nam się przeskoczyć kilka kroków w rozwoju naszego portalu i przejść na nowe tory w rozwoju naszych mediów online. (...)

Współpraca z ADVOX zaczynała się od tego, że chcieliśmy "odświeżyć layout" naszego portalu. Projekt w którymś momencie przeistoczył się w gruntowne przebudowanie całego serwisu i stojącej za nim logiki. Stanowiło to wyzwanie nie tylko dla nas jako klienta, ale również dla ADVOXu jako studia. Nie jest to też nasze ostatnie słowo. Na tapecie mamy kolejne projekty i wdrożenia, a także stałą obsługę serwisową ze strony ADVOX.“

Bartosz Tesławski, kierownik projektu z ramienia Wydawnictwa Gospodarczego. @WH

Wyzwania

Największym wyzwaniem było zrozumienie przez nasz zespół, jak wygląda codzienna praca Redakcji. Cykliczne rozmowy i “docieranie” poszczególnych rozwiązań pozwoliło w finalnej fazie projektu osiągnąć efekt pozwalający na przyspieszenie pracy Redakcji, jednocześnie zachowując uniwersalność.

Wyzwaniem było również zaprezentowanie treści Czytelnikom w taki sposób, aby zaangażować ich w bieżące wydarzenia, stawiając nacisk na merytoryczne dyskusje. Temu celowi ma służyć m.in wyróżnione Forum Dyskusyjne dostępne z poziomu strony głównej Portalu.

Wymieniając wyzwania, nie można również zapomnieć o konieczności zaimportowania paru wpisów z dawnej bazy danych.

Wyzwania vs liczby

50000
artukułów
25000
komentarzy
1000
galerii zdjęć i video
10000
produktów
60
e-wydań Miesięcznika
100000
zdjęć i nagrań
Key Features projektu
01. Zarządzanie treścią wpisów (artykuły, galerie, interaktywne wydania PDF, strony statyczne)
02. Generator newsletterów, pozwalający na zarządzanie ich zawartością poprzez drag&drop oraz zintegrowany z pozostałymi funkcjonalnościami systemu
03. Cross-projektowa baza multimediów repozytorium zdjęć dostępne dla każdego elementu systemu
04. Zintegrowany system reklamowy
05. Zarządzanie poszczególnymi sekcjami warstwy wizualnej
06. Możliwość tworzenia produktów dostępnych dla Użytkowników
07. W pełni konfigurowalna sekcja uprawnień dla Administratorów systemu. Zakres uprawnień możliwy do ustalenia w ciągu 5 minut
08. Dowolna możliwość rozbudowy o nowe rozwiązania. Całość systemu została stworzona w oparciu o mikroserwisy
09. System od podstaw tworzony z myślą o obsłudze wielu domen. Jeden panel administracyjny, który pozwala na obsługę dowolnej liczby stron!
e-Commerce

Powerbody

e-Commerce

Wiadomości Handlowe

e-Commerce

Herlitz

Masz pomysł?

Chętnie wcielimy go w życie! Do dzieła