eCommerce

Volcano - polska firma,
która podbija kolejne
rynki europejskie

1500 godzin pracy i zachwycający efekt nowego designu oraz wielu customowych integracji

Zakres prac

UX/UI design, Development

Cechy szczególne

funkcjonalność multiwebsite

Branża

odzieżowa

Rok wdrożenia

2021

“Autentyzm, szczerość i pozytywna energia” - właśnie takimi wartościami, zgodnie ze słowami założyciela oraz CEO Tomasza Koselskiego, kieruje się w swojej codziennej działalności Klient, z którym mieliśmy przyjemność współpracować w ostatnim czasie - odzieżowa firma Volcano.

Całkiem odświeżony design strony, customowe integracje i skrypty to zaledwie mały wycinek tego, nad czym nasz zespół składający się z 9 specjalistów i developerów pracował przez ponad 1500 godzin. Dzięki wytężonej pracy nad sklepem internetowym oraz wdrożeniu nowych paczek językowych marka Volcano już wkrótce będzie gotowa, by podbijać szturmem kolejne rynki europejskie.

logo Volcano

Volcano to więcej niż jedna platforma. Na potrzeby rozwoju projektu wykorzystaliśmy bardzo praktyczną funkcjonalność Magento - multiwebsite. Dzięki niej w ramach jednej instalacji Magento wraz z panelem administracyjnym nasz klient może obsługiwać kilka sklepów. Zaletą takiego rozwiązania jest ułatwiona ekspansja wynikająca z możliwości stosowania m.in. wielu wersji językowych czy kilku różnych walut bazowych.

Multiwebsite zapewnia więc bardzo duży potencjał rozwoju - umożliwia stworzenie wielu domen i katalogów produktów, a także pozwala zachować wygodę użytkowania dzięki możliwości kontroli i obsługi kilku sklepów z jednego miejsca.

Postawione cele:

  • szybka i intuicyjna obsługa kilku website'ów,
  • dostosowanie sklepu do oczekiwań zagranicznych klientów,
  • skuteczna obsługa logistyczna dzięki łatwemu zarządzaniu produktami.

Styl i elegancja na wyciągnięcie ręki

Atrakcyjny design strony - zwłaszcza w branży modowej - to must-have. Słowo “atrakcyjny” oznacza dla nas jednak coś więcej niż ładną szatę graficzną. Odświeżając layout strony, mieliśmy na uwadze przede wszystkim budowanie pozytywnych doświadczeń użytkownika. Zaprojektowana strona jest bardzo łatwa w obsłudze - m.in. dzięki poprawionej funkcjonalności filtrowania produktów. Odtąd użytkownik szybciej odnajdzie wymarzony produkt bez przeklikiwania się przez propozycje w nieodpowiednim rozmiarze czy przedziale cenowym, a także niedopasowane do gustu.

Zaprojektowana strona jest łatwa w obsłudze, m.in. dzięki poprawionej funkcjonalności filtrowania produktów. Odtąd użytkownik szybciej znajdzie wymarzoną rzecz, bez przeklikiwania się przez produkty w nieodpowiednim rozmiarze, przedziale cenowym, czy niedopasowanej kolekcji.

Odświeżony i atrakcyjny program lojalnościowy

W dzisiejszych czasach programy lojalnościowe stanowią nieodłączny element funkcjonowania mniejszych i większych eCommerce. Właśnie poprzez takie rozwiązania firmy wyróżniają najbardziej zaangażowanych klientów. W przypadku Volcano rozwinęliśmy punktowy program lojalnościowy dla użytkowników - obecnie za każde złożone zamówienie firma przekazuje 5% wartości na indywidualne konto klienta. Podczas składania zamówienia, na etapie "Podsumowanie i płatność", wystarczy wpisać wybraną kwotę w odpowiednim polu i kliknąć "Zastosuj". System sam podpowiada, ile złotówek znajduje się obecnie na koncie użytkownika. Stan konta można również sprawdzić w Historii programu lojalnościowego w zakładce “Moje Konto”.

Nie tylko korzystanie z Programu lojalnościowego z perspektywy użytkownika, ale również dołączenie do niego jest bardzo proste i szybkie - jedyne, co trzeba zrobić, to zarejestrować konto.

Współpraca z Klientem

Współpraca z Klientem opierała się na dużym zaufaniu i szybkim przepływie wiedzy.

Stworzone przez nas UX/UI designy wymagały dużego wgłębienia się w charakterystykę klientów Volcano oraz poznanie ich oczekiwań. Dzięki stałemu kontaktowi z pracownikami firmy udało nam się zrealizować projekt, który jest nie tylko dostosowany do potrzeb użytkowników sklepu, ale także spełnia biznesowe potrzeby Klienta.

Aleksandra Dąbrowska, e-Commerce Manager, @Volcano

"Nasze potrzeby i sugestie odnośnie zmian w eCommerce zostały wysłuchane, skonfrontowane z możliwościami technicznymi platformy Magento, a dzięki doświadczeniu i umiejętnościom developerów - z sukcesem wdrożone."

Customowe integracje i skrypt Opineo

Projektując i odświeżając platformy eCommerce dla klientów z różnych branż, zawsze dbamy o w pełni indywidualne podejście. Dla Volcano rozbudowaliśmy nasz autorski moduł - customową integrację z operatorem logistycznym InPost. Ponadto wdrożyliśmy skrypt Opineo. Każdorazowo po zakupie klient otrzymuje na maila prośbę o ocenę produktu oraz sklepu Volcano. Zadbaliśmy także o customizację formularza adresu oraz rozliczeniowego na stronie checkout.

Marketingowe możliwości

Sprzedaż i marketing muszą iść ze sobą w parze, by generować jak najwyższy zysk. Wdrażając odświeżoną platformę eCommerce dla Volcano skupiliśmy się na takich aspektach jak wyświetlanie na listingu wartości rabatu na produkcie oraz graficzne wyeksponowanie ważnych w kontekście sprzedażowym kategorii - Nowej Kolekcji i Outletu. Co więcej, całkowicie odświeżyliśmy firmowego bloga - teraz nie tylko skutecznie sprowadza ruch na stronę, ale także stanowi dla użytkownika atrakcyjną platformę lifestylowo-sprzedażową. Klient może znaleźć na niej przydatne modowe wskazówki oraz bezpośrednio przejść z artykułu do produktów, o których mowa w tekście.

Stała kontrola nad sklepem

Dzięki wykorzystaniu oprogramowania New Relic nasi developerzy i managerowie są w stanie na bieżąco monitorować działanie strony pod kątem jej szybkości oraz elementów wymagających optymalizacji.
New Relic pozwala również wykryć błędy rekurencyjne powstające w wyniku użytkowania strony. Takie rozwiązanie daje naszemu Klientowi pewność, że strona jest pod stałą kontrolą specjalistów, a mimowolnie pojawiające się na niej błędy zostaną szybko wykryte i usunięte.

Rezultat:

  • znaczna poprawa jakości działania strony,
  • ograniczenie liczby błędów,
  • szybsze wykrycie i naprawa usterek.
e-Commerce

Nutrigold

e-Commerce

Volcano

Masz pomysł?

Chętnie wcielimy go w życie! Do dzieła