25.03.2022
Udostępnij:Udostępnij na Twitterze

Jak pandemia zmieniła rynek? Transformacja cyfrowa w wybranych branżach

Czy kiedykolwiek zdarzyło Ci się zastanowić nad tym, w jaki sposób pandemia wpłynęła na poszczególne branże? Czy kiedykolwiek analizowałeś, czy przewidywania tworzone w marcu 2020 znalazły odzwierciedlenie w rzeczywistości? Czy kiedykolwiek pomyślałeś, że kryzys może być zarówno zagrożeniem, jak i szansą?

Właśnie taka myśl, przyświecała nam, gdy zajmowaliśmy się opracowaniem ebooka pt. “Jak pandemia zmieniła rynek? Transformacja cyfrowa w wybranych branżach”. Każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że pojawienie się wirusa SARS-CoV-2 stało się jednym z największych kryzysów, z jakim świat musiał się zmierzyć w XXI wieku. Masowe zakażenia przełożyły się na kilkumiesięczne lockdowny, różnego rodzaju restrykcje, poważne obawy o swoje życie i zdrowie. Znacząco wpłynęły również na rynek - nie tylko pod względem dynamicznego rozwoju handlu elektronicznego i zmienionych zachowań konsumenckich, ale również możliwości funkcjonowania poszczególnych branż.

Dlaczego warto przeczytać tego ebooka?

  • by zwiększyć swoją wiedzę na temat kondycji poszczególnych branż i rynku jako całości,
  • by poznać trendy panujące w poszczególnych branżach (być może Twojej?),
  • by zorientować się w możliwych rozwiązaniach cyfrowych wykorzystywanych w różnych branżach.

Co znajdziesz w naszym ebooku?

Już w marcu 2020 pojawiały się pierwsze przewidywania dot. tego, kto na pandemii zyska, a kto straci - zgodnie z myślą, że kryzys jest zarówno szansą, jak i zagrożeniem. W opracowanym przez nas ebooku przeanalizowaliśmy sytuację w subiektywnie wybranych przez nas branżach w odniesieniu do tego, jakie były przewidywania w zakresie rozwoju przed pandemią i w jaki sposób pandemia je zweryfikowała, dzieląc branże na te, które lepiej i które gorzej poradziły sobie z kryzysem. Pokazaliśmy, jak wyglądała kondycja poszczególnych sektorów rynku po 1 roku oraz co się zmieniło do obecnych czasów (marca 2022), zwłaszcza w zakresie transformacji cyfrowej. Wskazaliśmy również trendy, które będą kształtować rynek w następnych latach.

co znajdziesz w ebooku

Jakie branże zostały poddane analizie?

Gastronomia

Jedna z branż najbardziej dotknięta przez pandemię, ale z dużymi możliwościami działania w trakcie lockdownów dzięki transformacji cyfrowej

E-grocery

Branża, która doskonale rozwijała się w trakcie pandemii i wciąż cechuje się dużym potencjałem

Gaming

Nie stracił, ani nie zyskał w trakcie pandemii - nie wykorzystał boomu z marca 2020 roku

B2B

Handel B2B obudził się w nowej rzeczywistości, szybko przeprowadzając transformację cyfrową - wyniki pokazały, że warto było zrobić to już wcześniej

KEP

Największy beneficjent pandemii COVID-19, który wygrał dzięki dynamicznemu rozwojowi handlu elektronicznego

Eventy

Hybryda jako efekt pandemii COVID-19 - eventy online cieszyły się sporą popularnością i w wielu obszarach życia na pewno zostaną na dłużej

Kultura

Polacy nie pokochali kultury na wynos, a branża mocno ucierpiała, chociaż na pewno nie jest największym przegranym

Sport

Ofiara pandemii, która będzie potrzebowała 5-7 lat, by wyjść z długów i się odbudować

Mnóstwo danych i porównań liczbowych, szereg opracowań, spojrzenia na sytuacje z różnych perspektyw - właśnie to znajdziesz w naszym ebooku. Pobierz go, by zapoznać się z konkretnymi zmianami, jakie branże wprowadziły w trakcie pandemii i efektami, które w ten sposób uzyskały!

Ta strona korzysta z plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu. W celu określenia uprawnień plików cookies edytuj ustawienia w swojej przeglądarce.