04.05.2022
Udostępnij:Udostępnij na Twitterze

New Deal dla konsumentów a nowa rzeczywistość eCommerców. Przygotuj się na dyrektywę Omnibus

Ciągle piszemy o możliwościach naszych produktów, zmianach w świecie eCommerce, nowinkach z branży, o których warto wiedzieć. Nie możemy więc nie podjąć bardzo istotnego z punktu widzenia sklepów internetowych oraz platform handlowych tematu - unijnej dyrektywy Omnibus, której przepisy mają zostać zaimplementowane w polskim porządku prawnym do 28 maja 2022 roku. Celem nowych regulacji jest wzmocnienie ochrony konsumenta jako słabszej strony transakcji.

Dlaczego warto przeczytać tego ebooka?

  • by dowiedzieć się, jaka jest podstawa wprowadzania zmian i jaki rezultat mają przynieść nowe przepisy,
  • by poznać nowe obowiązki eCommerców i dostawców platform handlowych,
  • by funkcjonować zgodnie z prawem w świecie handlu elektronicznego.

Co znajdziesz w naszym ebooku?

Dynamiczny rozwój handlu elektronicznego, wykorzystywanie na co dzień różnego rodzaju rozwiązań technologicznych oraz powstawanie coraz to nowszych produktów cyfrowych (m.in. treści i usługi) sprawiły, że konieczna stała się ochrona konsumentów w innych obszarach niż dotychczas. Z tego powodu pod koniec listopada 2019 roku instytucje unijne uchwaliły tzw. dyrektywę Ombinus, której przepisy wdrożone do porządków prawnych państw członkowskich UE powinny zacząć obowiązywać od 28 maja 2022. Nowe przepisy dotkną zarówno sklepy internetowe, jak i platformy handlowe, a za ich niestosowanie grozić będą sankcje.

W opracowanym przez nas ebooku przedstawione zostały zmiany prawne, jakie związane będą z obowiązywaniem dyrektywy Omnibus. Każda z nowych regulacji została dokładnie przeanalizowana pod kątem kroków, jakie eCommercy i dostawy platform handlowych będą musiały podjąć, a także wątpliwości, jakie niekiedy budzą nowe przepisy.

zmiany omnibusa

Zadbaj o to, by mieć najnowszą wiedzę i być zawsze na bieżąco - pobierz naszego ebooka, by jako pierwszy zapoznać się z nadchodzącymi zmianami i dostosować się do nich przed 28 maja 2022 roku!

Ta strona korzysta z plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu. W celu określenia uprawnień plików cookies edytuj ustawienia w swojej przeglądarce.