Ebook

New Deal dla konsumentów a nowa rzeczywistość eCommerców.
Przygotuj się na dyrektywę Omnibus

Uchwalona pod koniec 2019 roku przez instytucje Unii Europejskiej tzw. dyrektywa Omnibus ma zostać zaimplementowana do porządków prawnych państw członkowskich do 28 maja 2022 roku. Nałoży nowe obowiązki na sklepy internetowe oraz platformy handlowe, zwiększając tym samym poziom ochrony konsumentów. Jakie kroki będą musiały podjąć eCommercy, by dostosować się do nowych przepisów?

Przeczytaj naszego ebooka, by przygotować się na nową rzeczywistość!

ebook

Pobierz swój ebook!

* indicates required
Consent for data processing *

Dlaczego warto zapoznać się z ebookiem?

Przyczyny wdrożenia zmian

Dowiesz się, dlaczego dyrektywa Omnibus została uchwalona, odkrywając, jakie obszary funkcjonowania konsumenta w Internecie wymagały wzmocnienia poziomu ochrony. Może niektóre z tych problemów dotknęły także Ciebie - jako konsumenta, nie właściciela e-sklepu?

Nowe obowiązki eCommerców

Zapoznasz się z najnowszymi zmianami: w informowaniu o obniżkach cen, wystawianiu opinii, funkcjonowaniu na platformach handlowych, udostępnianiu treści oraz usług cyfrowych i innych obszarach. Sprawdzisz, które z nowych regulacji będą dotyczyć właśnie Ciebie?

Obszary implementacji

Odkryjesz, w jakich elementach e-sklepów i platform handlowych konieczne będzie dokonanie zmian w celu dostosowania do nowych przepisów (karty produktów, moduł opiniowania, wyszukiwarka). Czy przy wprowadzaniu zmian skorzystasz z zewnętrznej pomocy?

Jakie zmiany wprowadza dyrektywa Omnibus?

Dyrektywa Omnibus wprowadza zmiany w kilku istotnych obszarach związanych z funkcjonowaniem konsumentów w świecie sklepów internetowych i platform handlowych:

Zainteresowaliśmy Cię?
Pobierz ebooka!