08.08.2023
Udostępnij:Udostępnij na Twitterze

Blue Box - jak stworzyliśmy bezpieczną przestrzeń do wymiany spostrzeżeń?

Jakie zmiany w software house’ie może przynieść zamontowanie niebieskiej skrzynki na listy? Blue Box, bo o nim mowa, jest dodatkowym kanałem komunikacji w naszej firmie - to wyjątkowe narzędzie, które pozwala zabrać głos każdemu w sprawach, które są dla niego ważne. Chcesz przekonać się, w jaki sposób to rozwiązanie funkcjonuje w praktyce? Zajrzyj do dalszej części artykułu!

Czym właściwie jest Blue Box?

W Advox na pierwszym planie zawsze stawiamy człowieka - wierzymy, że satysfakcja naszego zespołu bezpośrednio przekłada się na sukces całej firmy. O tym, jak kształtujemy kulturę organizacyjną, skupiając się na pracownikach, przeczytasz tutaj. Jak z tą filozofią koresponduje Blue Box?

Blue Box jest narzędziem, zaprojektowanym z myślą o tym, by dzielić się swoimi spostrzeżeniami. Każdy z pracowników może za pośrednictwem skrzynki umieszczonej w widocznym miejscu w naszym biurze (bądź anonimowo przez formularz online w przypadku osób pracujących zdalnie) podzielić się swoimi spostrzeżeniami, którymi z różnych powodów nie chce poruszać osobiście. Ponadto, taka przestrzeń okazuje się niezwykle istotna w dynamicznie zmieniającej się branży IT, gdzie nawet najmniejszy szczegół może wpłynąć na efektywność oraz jakość pracy. Podsumowując, Blue Box to miejsce, które pozwala wyrażać myśli i pomysły, (które często znajdują swoje odzwierciedlenie w naszych przyszłych działaniach), a jednocześnie cieszyć się gwarancją zachowania anonimowości.

Blue Box - zmiana czy usprawnienie komunikacji?

Doświadczenie, doskonała znajomość technologii i… komunikacja - właśnie te elementy stanowią podstawę udanych projektów. Świetnie zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego właśnie Blue Box stał się narzędziem uzupełniającym naszą wymianę informacji na co dzień. Dlaczego okazał się aż tak wartościowym narzędziem?

Niebieska skrzynka nie tylko usprawnia dialog w firmie, ale także pozwala zrozumieć nam, jakie kwestie są dla pracowników najważniejsze (a zarazem najwrażliwsze). To z kolei przekłada się bezpośrednio na satysfakcję członków naszego zespołu. Dzięki takiemu rozwiązaniu zyskują oni pewność, że istotne dla nich kwestie nie pozostaną bez odpowiedzi. Wychodzimy z założenia, że w Blue Box’ie nie ma miejsca na trudne pytania. Nie tylko odpowiadamy na wątpliwości (np. w formie wewnętrznego wideo), ale także poszukujemy realnych rozwiązań, które pozwalają nam budować jeszcze lepsze środowisko pracy.

Narzędzie stworzone z myślą o pracownikach

Troska o pracownika oraz jego potrzeby przejawia się w utrzymaniu swobodnej komunikacji. Blue Box sprzyja realizacji tego celu, daje każdemu pracownikowi swobodę wyrażania swoich myśli oraz pomysłów w całkowicie bezpiecznym i pełni anonimowym środowisku. W jaki sposób niebieska skrzynka spełnia swoje zadania w praktyce? O tym opowiada Patrycja Migaszewska, HR Team Leader w Advox.

“W moim przekonaniu, Blue Box jest nie tylko narzędziem, ale też dowodem na to, że Advox szanuje zdanie swoich pracowników. Zaangażowanie zespołu jest dla nas kluczowe, a Blue Box umożliwia nam dosłowne odczytanie nastrojów w grupie. Każda uwaga, każda sugestia lub pytanie wpływające do naszej niebieskiej skrzynki, to dla nas cenna wskazówka, jak możemy poprawić nasze środowisko pracy. Co najważniejsze, Blue Box to przede wszystkim dowód na to, że nasi pracownicy czują się na tyle bezpiecznie, by dzielić się swoimi obawami, pomysłami czy propozycjami, co jest dla nas największym wyróżnieniem."

Blue Box - coś więcej niż feedback…

Blue Box to nie tylko narzędzie, które koresponduje z naszą kulturą feedback’u. To także rozwiązanie, które pozwala nam lepiej poznać naszych pracowników i ich potrzeby. Blue Box w naszej organizacji oznacza gotowość na zmiany i troskę o zadowolenie całego zespołu. W ten sposób nie tylko wspieramy rozwój firmy, ale także realnie możemy wpływać na satysfakcję każdego pracownika z osobna. Zdajemy sobie sprawę z tego, że rozmowa nie zawsze wystarcza. Wprowadzenie dodatkowych sposobów komunikacji takich jak np. Blue Box pokazuje, że każdy głos się liczy.

Masz ochotę poczuć atmosferę panującą u nas na co dzień? Zajrzyj na naszą stronę kariera, sprawdź aktualne oferty pracy i napisz do nas - chętnie Cię poznamy. Może okaże się to początek naszej wspólnej przygody?

Ta strona korzysta z plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu. W celu określenia uprawnień plików cookies edytuj ustawienia w swojej przeglądarce.