Ebook

Słowniczek IT.
Poznaj lepiej branżę IT

Zastanawiasz się nad otwarciem własnego e-biznesu? Rozpoczynasz pracę w IT? Od zawsze interesuje Cię technologia, ale nie wiesz od czego zacząć poszerzanie wiedzy? Pierwszy kontakt ze specyficznym językiem branży może stać się źródłem stresu i przysporzyć trudności w codziennej komunikacji. W minimalizowaniu tych problemów pomoże przygotowany przez nas e-słownik IT.

Przekrój podstawowych pojęć z zakresu IT - już na wyciągnięcie ręki!

Dla kogo lektura słownika okaże się wartościowa?


Właścicieli eCommerce

IT Project managerów

Specjalistów ds. marketingu

Zainteresowanych branżą IT

Specjalistów ds. HR

Spis treści - czyli co znajdziesz w naszym ebooku

Co znajdziesz w naszym słowniku?

01. Od czego by tu zacząć?

Każdy kiedyś zaczynał, a gwarancją dobrego początku są solidne podstawy. W pierwszym rozdziale znajdziesz słownictwo branżowe oraz zagadnienia, które ułatwią Ci debiut w branży IT i nie tylko

02. Kto jest kim w IT?

Lista zawodów związanych z branżą IT nieustannie się poszerza. Jesteś ciekawy, jakie role pełnią osoby pracujące w zespole projektowym? Zapoznanie się z tą częścią jest obowiązkowe.

03. Jak efektywnie zarządzać projektem IT?

Praca w IT charakteryzuje się własną specyfiką. Co wyróżnia podejście zwinne w programowaniu? Jak zaczyna się, a jak kończy się proces projektowania? Dzięki temu rozdziałowi dowiesz się więcej o zarządzaniu projektem.

04. Jak przekuć pomysły w rzeczywistość?

Czym byłoby funkcjonowanie w firmie IT bez szeregu systemów usprawniających wspólną pracę? Nazewnictwo dotyczące oprogramowań do zarządzania projektem to kolejny aspekt, który należy poznać.

05. Najpopularniejsze platformy eCommerce

Magento, Shopware czy PrestaShop? Poznaj najpopularniejsze platformy eCommerce - w końcu to na nich opiera się funkcjonowanie największych sklepów internetowych. Chcesz je poznać?

06. Czym jest software wspierające e-biznes?

Jakie pojęcia ze świata IT warto jeszcze poznać? Przed Tobą stoi jeszcze cały szereg programów takich jak dropshiping, ERP lub CMS, których celem jest wsparcie e-biznesu. Słyszałeś o nich?

07. O płatnościach słów kilka…

Zawsze w pewnym momencie przychodzi czas na dyskusje o pieniądzach. Rozliczenia w IT mogą być skomplikowane, chociażby ze względu na trudności w wycenie poszczególnych usług czy mnogość wykorzystywanych parametrów.

08. Marketing internetowy, ale po co?

Rozdział dotyczący marketingu może wydawać się nietrafionym pomysłem. Nic bardziej mylnego! Profesjonalne słownictwo marketingowe okazuje się niezbędne, szczególnie w branży eCommerce

09. Czas na programistyczny slang

Nie gwarantujemy, że od razu zostaniesz specjalistą od IT, ale bez wątpienia wiele pojęć przestanie być zagadką. Jeśli chcesz “nadążać” za rozmowami developerów - ostatni rozdział jest dla Ciebie!