15.07.2022
Udostępnij:Udostępnij na Twitterze

Wspomnienia z PHPers Summit 2022

PHPers Summit to wydarzenie, które z roku na rok zbiera coraz więcej uczestników i wystawców - a my nie mogliśmy się na nim nie pojawić (kolejny rok z rzędu)! Co więcej, tym razem zostaliśmy Sponsorem Głównym tego odbywającego się w naszym rodzimym Poznaniu eventu, z czego jesteśmy bardzo dumni. Jak wspominamy ten dzień? Jako wypełniony interesującymi prelekcjami i panelami, niesamowitą atmosferą, wciągającymi rozmowami z uczestnikami (950 osób łącznie przez cały dzień!), w trakcie których aż żal było patrzeć na zegarek, śpiesząc się na kolejny blok tematyczny.

Spotkajmy się przy stoisku

Gdy wjeżdżaliście schodami ruchomymi na 1. piętro sali Ziemi na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, czy od razu Wasz wzrok przykuły neonowe światła odbijające się od naszego stoiska? Czy gdy kierowaliście się do sal wykładowych, zatrzymaliście się, żeby skosztować naszych granatowych i fioletowych galaretek? Czy w trakcie przerw trafiliście do nas, by powalczyć w układaniu kostki o hulajnogę elektryczną lub wykazać się najlepszą znajomością PHP i szybkością w udzielaniu odpowiedzi? I wreszcie - czy mieliście okazję porozmawiać z naszymi HRami oraz deweloperami na temat tego, co właściwie na co dzień robimy i w jaki sposób tworzymy przyjazne środowisko pracy?

Mamy nadzieję, że tak - i że poznaliście odpowiedzi na wszystkie pytania, które krążyły Wam po głowie. A tych, którzy odczuwają niedobór w tym zakresie, zapraszamy do kontaktu w każdej chwili!

Weźmy udział w warsztatach i prelekcjach

PHPers Summit to nie tylko okazja dla nas, by przedstawić firmę, przygotować interesujące atrakcje dla uczestników czy porozmawiać z nimi o tym, czym się zajmujemy. To również świetne wydarzenie z punktu widzenia naszych pracowników, których rozwój staramy się nieustannie wspierać. Reprezentacja z naszej firmy brała udział w piątkowym warsztacie pt. “Jak rozbudować i integrować się z SAAS na przykładzie Shopware Apps” poprowadzonym przez Macieja Wojcieszaka i Kubę Idziaka, w trakcie którego uczestnicy pisali w Symfony aplikację dodającą nowe funkcjonalności w Shopware (który również znajduje się w naszej ofercie?). Co więcej, nasi deweloperzy wybrali kilka prelekcji, w których mieli ochotę wziąć udział w ramach sobotniego wydarzenia - wszystko zgodnie ze swoimi zainteresowaniami i potrzebami rozwojowymi.

Wybierzmy się na panel o eCommerce

Agenda wydarzenia była bardzo interesująca i niekiedy trzeba było podejmować trudne decyzje dot. tego, w której prelekcji weźmie się udział. My za to od razu wiedzieliśmy, że na panel dyskusyjny o eCommerce, w którym jednym z mówców był Michał Staniul, nasz Head of Project Management, zdecydowanie warto iść! Michał występował w towarzystwie osób aktywnie działających w branży:

  • Pawła Szpili z Unity Group,
  • Tomasza Wasińskiego z ‘merce
  • Łukasza Chruściela z Sylius,
  • Michała Śpiewaka z MODIVO.

Panel poprowadziła Monika Młodzik, zaczynając od pytań dot. tematyki serwerów oraz procesów wykorzystywanych w eCommerce. Ze względu na ogromne zaangażowanie publiczności i aktywne zadawanie pytań oraz równie ciekawe dyskusje pomiędzy panelistami - nie udało się wyczerpać i omówić wszystkich kwestii. Słowem? Wciągająca dyskusja, która wywołała uczucie niedosytu i chęć zorganizowania kolejnej przestrzeni do wymiany myśli i doświadczeń w przyszłości.

Takie wydarzenie zdecydowanie warto zapamiętać. Co więcej, już teraz możemy powiedzieć, że za rok też na pewno będziemy! Spotkamy się ponownie na PHPers Summit 2023, jubileuszowej, 10. edycji największego eventu dla programistów PHP w Polsce?

Kontakt

Genialne pomysły nie mogą czekać!

Wyślij wiadomość