18.11.2022
Udostępnij:Udostępnij na Twitterze

Wirtualna podróż po Advox. Śladami benefitów pracowniczych w firmie

“Udało się nam stworzyć naprawdę fajne miejsce” - to słowa Rafała Gadomskiego, CEO Advox. Od ponad 13 lat tworzymy przestrzeń, która sprzyja zarówno rozwojowi zawodowemu naszych pracowników, jak i kreowaniu wyjątkowych wspomnień. Potwierdzają to nie tylko osoby, które są już częścią zespołu - często podczas rozmów rekrutacyjnych słyszę, że Advox wyróżnia podejście do człowieka i atmosfera, którą można poczuć od razu po przekroczeniu drzwi do firmy. Co dokładnie spotka Cię na pokładzie naszego statku zacumowanego tuż przy ulicy Blacharskiej w Poznaniu? Jak wygląda (nie)typowy dzień w pracy? Jakie benefity czekają na Ciebie? Zapraszam w podróż!

Krok pierwszy - firmowy ogród

Przed przekroczeniem progów poznańskiego biura warto choć na chwilę zboczyć z obranej trasy i udać się do ogrodu. To jedno z naszych ulubionych miejsc w firmie - za co je cenimy?

  • Wspólne grillowanie - czas spędzony w doborowym towarzystwie oraz mięsne lub wegetariańskie specjały prosto z rusztu to idealny plan na wiosenne (i nie tylko) popołudnie po pracy.
  • Świeże owoce i warzywa - mamy własny ogródek zielny, w którym znajdziesz maliny prosto z krzaczka, czerwone pomidorki koktajlowe, a nawet aromatyczną miętę. Poczęstujesz się?
  • Miejsce do pracy - nie ma to jak chwila wytchnienia w cieniu drzew w upalny dzień, dlatego w takich momentach często spotkasz nas pracujących na świeżym powietrzu.

Kierunek - chill room

Po zaczerpnięciu odrobiny świeżego powietrza pora udać się do środka! Prosto z ogrodu przenosimy się do naszego chill roomu - miejsca spotkań, celebracji oraz wielkich triumfów. To właśnie tu możesz zregenerować siły podczas przerwy od pracy. W jaki sposób? Lista jest naprawdę długa! Skorzystasz zarówno ze stołu do piłkarzyków (jesteśmy w trakcie rozgrywania ogólnofirmowego turnieju w tej dziedzinie. Mogę zdradzić, że dział HR prowadzi w rozgrywkach!), jak i stołu do ping-ponga. A skoro o zdrowej rywalizacji mowa, to nie sposób nie wspomnieć o nagrodach - zobaczcie, jak zakończyły się ostatnie Mistrzostwa!

Co jeszcze skrywa chill room? Zagrasz tu również na retrokonsolach, a jeśli chcesz przenieść się w bardziej współczesne czasy, czeka na Ciebie PS5. Co w przypadku, gdy preferujesz tradycyjną formę wypoczynku? Bez obaw, możesz “pochillować” na hamaku lub pufach, pijąc kawę prosto z ekspresu. Na każdym piętrze biura odnajdziesz słodkie przekąski i owoce, które doskonale uzupełnią chwilę relaksu.

Jak czas spędzamy poza biurem? Wyjazdy i integracje

W ciągu roku nie brakuje okazji do integracji skierowanych do wszystkich pracowników Advox. Dobrym przykładem jest tegoroczny grill (którym rozpoczęliśmy majówkowy sezon) czy wrześniowy Piknik Rodzinny. Zależy nam na tym, by nasza ekipa dobrze czuła się w swoim towarzystwie. Z tego względu co miesiąc wszystkie zespoły mogą skorzystać z dedykowanych im budżetów i spędzić czas zgodnie z własnym pomysłem. Niedawno zespół Niesporczaków udał się w podróż spływem kajakowym - nic więc dziwnego, że świetnie współpracują ze sobą na co dzień.

Czy to koniec okazji do wspólnego spędzania czasu? Nie do końca! Dobrze bawimy się również podczas regularnie organizowanych spotkań łączących pasjonatów różnych dziedzin. Wieczór z planszówkami, sekcja siatkarska czy mecze piłki nożnej - z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Było “coś” dla ciała, a więc najwyższa pora na “coś” dla umysłu - przed Tobą firmowa biblioteczka! W każdej chwili możesz skorzystać z naszego zbioru, bez względu na to, czy chcesz poszerzyć swoją wiedzę specjalistyczną, czy umilić sobie czas wolny lekturą powieści. A co jeśli nie znalazłeś interesującej Cię pozycji? Wystarczy, że zgłosisz chęć jej przeczytania, a my zadbamy o to, by pojawiła się w kolekcji! Wierzymy, że czytanie rozwija, a skoro o rozwoju mowa, to należy wspomnieć o budżecie szkoleniowym - każdy pracownik ma do dyspozycji środki, które może wykorzystać w ciągu roku na swój własny rozwój. Dodatkowo pomagamy w przygotowaniach do certyfikacji osób pracujących przy rozwiązaniach Magento.

Nie zwalniamy tempa - czym jeszcze zaskoczy Cię Advox?

Z pewnością pod koniec tygodnia w naszym biurze usłyszysz nieraz słowo “masaż” - dlaczego? W każdy piątek odwiedza nas fizjoterapeutka, która pomaga w regeneracji po godzinach spędzonych za biurkiem. Jeśli natomiast potrzebujesz dodatkowej chwili relaksu w pozostałe dni, to na drugim piętrze odnajdziesz kosmiczny fotel masujący.

Dbamy o to, by czas w pracy dostarczał jak najwięcej pozytywnych emocji. W celu uniknięcia rutyny na naszych pracowników często czekają drobne niespodzianki - zagadki w Dzień Łamigłówek, upominki z okazji Dnia Programisty (u nas: Dnia Wszystkich Pracowników ADVOX) czy możliwość udziału w akcjach charytatywnych. Jak widać, każdy dzień jest okazją do tworzenia wyjątkowych rzeczy!

To jeszcze nie wszystko - pozostałe benefity

Skupiając się na maksymie: “w zdrowym ciele, zdrowy duch” - zależy nam zarówno na zdrowiu fizycznym, jak i psychicznym naszych pracowników. Z tego powodu zapewniamy pełen pakiet opieki medycznej, a w tym pomoc psychoterapeutów z różnych nurtów. Do dyspozycji naszej ekipy jest także darmowa karta Multisport. Basen, siłownia, a nawet grota solna - to wszystko stoi przed Tobą otworem!

Przygoda się nie kończy - krok w przyszłość

Jako dział HR staramy uzupełniać się nasz pakiet benefitów w taki sposób, by sprostać współczesnym potrzebom. Naszą rolą jest to, by każdy w Advoxie czuł się dobrze - dlatego w centrum naszej organizacji jest człowiek.

Człowiek w centrum organizacji… Właśnie tego tematu będzie dotyczył kolejny artykuł napisany przez dział HR. W nim zdradzimy, co jeszcze sprawia, że w Advox jesteśmy zgraną ekipą oraz dlaczego rozwój kultury feedbacku w firmie jest istotny. Zachęcam do regularnego obserwowania bloga!

Ta strona korzysta z plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu. W celu określenia uprawnień plików cookies edytuj ustawienia w swojej przeglądarce.