13.08.2021
Udostępnij:Udostępnij na Twitterze

ScandiPWA Summer Meetup - wystąpienie Michała Staniula

Podczas tegorocznego ScandiPWA Summer Meetup wystąpił nasz Advoxowy kolega - Michał Staniul, który w firmie kieruje zespołem PM-ów. Jest odpowiedzialny za decyzje i projekty, które są i będą wdrażane. Jednym z nich był projekt dla Kratki.com - znanego i cenionego, działającego na międzynarodową skalę producenta kominków i akcesoriów kominkowych oraz grilli. Właśnie to wdrożenie stało się tematem prezentacji podczas eventu ScandiPWA.

Prezentację Upgrading customized Scandi 2 to Scandi 4 Michał rozpoczął od kilku danych na temat sytuacji tego eCommerce w momencie rozpoczęcia współpracy. Kratki.com były sklepem postawionym na Magento 2.3.5, na szablonie ScandiPWA 2 z wieloma zindywidualizowanymi komponentami. Celem naszej pracy było zaktualizowanie wersji i update Magento oraz ScandiPWA 2 do wersji ScandiPWA 4.

Aby osiągnąć cel, zespół Advox Studio musiał zrealizować m.in. te działania:

  • stworzyć nowy motyw,
  • przenieść istniejące komponenty do nowego szablonu,
  • wyszukać i naprawić istniejące i nowo powstałe błędy,
  • dodać i zaktualizować wymagane wtyczki.

W trakcie pracy korzystaliśmy z aplikacji Create ScandiPWA, aby stworzyć nowy motyw i połączyć go z Magento. Z kolei w czasie procesu redesignu została utworzona lista komponentów do migracji. W pierwszej kolejności migrowaliśmy te, których nie udałoby się zmodyfikować w wersji live strony. Następnie te wymagające drobnych zmian. W ostatnich dwóch tygodniach wstrzymaliśmy działania frontendowe i skupiliśmy się na migrowaniu nowych komponentów.

Etap testowania był wyzwaniem, ponieważ wiele komponentów miało błędy naprawione w miejscu ich pochodzenia, w sposób adekwatny dla Scandi 2 - trudno było rozróżnić je od błędów powstałych w czasie prac zespołu Advox. Płynność i efektywność prac zapewniło testowanie migrowanych komponentów jeden po drugim oraz całej strony wstecz. 

Podsumowując, wdrożenie i upgrade dla Kratki.com zajęły  245 godzin pracy developerów i 40 godzin testerów. Całość zamknęła się w 67 taskach w JIRZE, nad którymi pracował zespół złożony z 2 front i 2 backend developerów.

Dziękujemy Michałowi za pracę włożoną w streszczenie skomplikowanego procesu upgrade'u ze Scandi 2 do Scandi 4, podzielenie się wiedzą o występujących problemach w trakcie realizacji oraz wskazówkami dla programistów, a zespołowi Advox za z sukcesem zrealizowane wdrożenie dla Kratki.com.

strona internetowa Kratki

Kontakt

Genialne pomysły nie mogą czekać!

Wyślij wiadomość