07.10.2022
Udostępnij:Udostępnij na Twitterze

eCommerce w czasach kryzysu. Dlaczego w handel elektroniczny wciąż patrzymy jedynie z nadzieją?

Przez ostatnie dwa lata z każdej strony dobiegały nas głosy na temat tego, jak wielkim ratunkiem dla wielu firm działających w różnych branżach stała się możliwość dokonywania zakupów przez Internet. Pandemia COVID-19 sprawiła, że w ciągu zaledwie dwóch lat wartość rynku handlu elektronicznego wzrosła dwukrotnie (z 50 mld zł w 2019 roku, do 100 mld zł w 2020 roku, do ok. 111 mld zł w 2021 roku). Rzeczywistość 2022 roku wygląda całkowicie inaczej - eCommerce nie jest już jedynie ratunkiem w kryzysie, ale samo musi sobie radzić z licznymi wyzwaniami, o czym piszemy w naszym ebooku “eCommerce w czasach kryzysu. Dlaczego w handel elektroniczny wciąż patrzymy jedynie z nadzieją?”.

Inflacja na poziomie dwucyfrowym, zmienione nawyki konsumenckie, zerwane łańcuchy dostaw z uwagi na zamknięcie portu w Szanghaju oraz wojnę w Ukrainie, odmrożenie gospodarki zachęcające do powrotu do zakupów stacjonarnych - to tylko przykłady zewnętrznych czynników, które kształtują sytuację w branży eCommerce w 2022 roku. I chociaż nie bagatelizujemy ich wpływu, to stoimy na stanowisku, że eCommerce posiada szereg narzędzi, dzięki którym może pomóc firmom w utrzymaniu dotychczasowej pozycji na rynku - i z tego powodu w handel elektroniczny wciąż patrzymy z nadzieją.

Dlaczego warto przeczytać tego ebooka?

  • by zrozumieć, jakie są przyczyny wyhamowania wzrostu branży,
  • by poznać czynniki najbardziej wpływające na obecną sytuację,
  • by odkryć, jakie narzędzia pomagają eCommerce utrzymać swoją pozycję na rynku w czasach kryzysu.

Co znajdziesz w naszym ebooku?

Lekturę naszego ebooka rozpoczniesz analizą aktualnej sytuacji eCommerce w odniesieniu do zmian spowodowanych przez pandemię oraz przewidywań dot. wzrostu w branży czy obecnie obserwowanego spowolnienia. Wytłumaczymy, co musi być brane pod uwagę podczas dyskusji na temat kondycji branży.

Następnie przejdziesz do zapoznania się z najważniejszymi czynnikami oddziałującymi obecnie na handel elektroniczny: od inflacji i zmienionych nawyków konsumenckich, przez zerwane łańcuchy dostaw (polityka zero-COVID w Chinach oraz wojna w Ukrainie), aż po niedobory surowców (zwłaszcza papieru czy kartonu) na rynku oraz kryzys klimatyczny.

Na koniec pokażemy Ci, jakie narzędzia możesz wykorzystać w swoim eCommerce jako elementy strategii działania w kryzysie (m.in. odroczone płatności, poprawa UX, wykorzystanie opakowań wielorazowych i biodegradowalnych czy stosowanie cross-sellingu).

ebook eCommerce w czasach kryzysu zajawka

Nie daj się panice w czasach, w których wszyscy wokół mówią o spowolnieniu w branży - złap głęboki oddech, pobierz naszego ebooka, wykorzystaj opisane przez nas rady specjalistów i popatrz w eCommerce z nadzieją!

Ta strona korzysta z plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu. W celu określenia uprawnień plików cookies edytuj ustawienia w swojej przeglądarce.