17.11.2021
Udostępnij:Udostępnij na Twitterze

eCommerce news #no. 10

“Odpowiedzialny e-commerce”, czyli jaki? Izba Gospodarki Elektronicznej przeprowadziła pierwsze w Polsce badanie dotyczące CSR i etyki w e-biznesie. Jego wyniki mogą być dla wielu zaskakujące.

Jak się okazuje, ponad połowa kupujących online bierze pod uwagę fakt, czy dana firma bierze na siebie odpowiedzialność społeczną i działa zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. W obszernej publikacji poruszane są takie tematy jak: ekologiczna sprzedaż zrównoważonych produktów, łańcuchy dostaw, ochrona środowiska w e-biznesie, współpraca firm z otoczeniem na rzecz dobra wspólnego. Jak się okazuje “71% e-konsumentów deklaruje, że zwraca uwagę na to czy dostarczona przesyłka jest zapakowana w sposób ekologiczny, a prawie połowa (49%) dopłaciłaby za takie rozwiązanie. 68% kupujących w sieci byłoby w stanie poczekać dłużej na przesyłkę, żeby dostać wszystkie zamówione produkty w jednej dostawie. Aż 67% kupujących online jest przekonana, że zwrot towarów zakupionych przez Internet niesie za sobą negatywny wpływ dla środowiska naturalnego”. Co na to branża eCommerce? “60% e-firm ma wpisane działania CSR w strategię ich funkcjonowania. Dotyczy to głównie firm z największą liczbą pracowników, a także tych, które działają na rynku od trzech do pięciu lat. Niemal połowa firm (49%) sprawdza podejście za zakresu CSR, jakie prezentuje inna firma, zanim podejmie z nią współpracę. Najczęściej jest to spowodowane chęcią budowania bardziej pozytywnego wizerunku (60%)” – czytamy w raporcie. Po więcej statystyk, interesujących wniosków i odpowiedzi na palące kwestie zapraszamy do lektury raportu.

Nowy Marketing opublikował bardzo praktyczny artykuł dotyczący influencer marketingu. Ten obszar działań marketingowych często ocenia się wyłącznie pod kątem wizerunkowym. To jednak tylko jeden aspekt, w którym współpraca z internetowymi twórcami może pomóc Twojemu eCommerce. Statystyki z sierpnia 2021 roku potwierdzają, że influencerzy sprzedają.”Influencer marketing pozwala w niektórych przypadkach z 1 zainwestowanego dolara wygenerować średnio aż 5,78 dolarów w ramach ROI (wskaźnika rentowności inwestycji)” – czytamy w tekście Marcina Siemiginowskiego. Jak wskazuje autor, ten rodzaj działań marketingowych skutecznie dociera do pokolenia Y i Z – osób, które są siłą napędową eCommerce B2C. W tekście znajdziecie porady dotyczące mierzenia efektów współpracy z twórcami internetowymi oraz najczęstsze błędy popełniane przy podejmowaniu działań influencer marketingowych.

Na koniec proponujemy zgłębienie tematu Google Voice Search. W 2020 roku z wyszukiwań głosowych regularnie korzystało ponad 40% Amerykanów. Czy wyszukiwanie głosowe stanie się silnym trendem? A jeśli tak, to w jaki sposób pozycjonować stronę pod Google Voice Search? Odpowiedź przynosi artykuł Marty Wujek opublikowany na łamach portalu Marketing i Biznes.

Ta strona korzysta z plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu. W celu określenia uprawnień plików cookies edytuj ustawienia w swojej przeglądarce.