22.01.2021
Udostępnij:Udostępnij na Twitterze

Dlaczego Magento cieszy się taką popularnością?

Szukając niezawodnego oprogramowania ułatwiającego zarządzanie sklepem internetowym, wielu przedsiębiorców w końcu trafia na Magento. Dlaczego po wypróbowaniu funkcjonalności tej platformy okazuje się, że to rozwiązanie spełnia ich oczekiwania?

Wsparcie infrastruktury sklepu internetowego

Magento Commerce od 2020 roku ma wsparcie technologicznego giganta, jakim bez wątpienia jest Adobe, podmiot odpowiedzialny za takie narzędzia jak Photoshop, Illustrator czy Adobe Premiere. Dzięki nawiązaniu tej współpracy udało się uspójnić działanie poszczególnych funkcji, a na rozwój oprogramowania przeznacza się o wiele więcej środków. Podjęte partnerstwo umożliwiło także stworzyć lepszą infrastrukturę do zarządzania plikami w chmurze.

Liczba danych, jakie potrzebne są do funkcjonowania e-sklepu, może przewyższać dostępną objętość wykupionych serwerów. Obsługa tysięcy indeksów produktowych musi uwzględniać prędkość ładowania strony, co przy obszernych zasobach jest trudne do uzyskania. Magento Commerce wspiera mechanizm skalowania środowiska sklepu internetowego, pozwalając mu na niemal nieograniczone powiększanie asortymentu, przy jednoczesnym braku ryzyka pojawienia się błędów. A trzeba pamiętać, że przy rosnącej konkurencji, nawet pojedyncze przestoje mogą zniechęcić klienta do zakupów w konkretnym sklepie.

Samodzielne zwiększanie pojemności lokalnej infrastruktury jest poza tym bardzo kosztowne. Tempo rozwoju sektora eCommerce jest na tyle szybkie, że trudno przewidzieć skalę potrzebnych do wdrożenia innowacji. Wyzwaniem jest też przygotowanie sklepu internetowego na skoki wielkości popytu podczas sezonowych okresów wzmożonego zainteresowania produktami. Przygotowania wymagają dodatkowych nakładów inwestycyjnych. Dzięki obecności Magento Commerce w chmurze platforma sama dostosowuje się do potrzeb właściciela e-sklepu i to zarządzający oprogramowaniem ponoszą koszty rozwoju bazy technologicznej.

Rozwiązania IT na miarę nowoczesnego e-biznesu

Technologiczne wsparcie platformy eCommerce jest kluczowym czynnikiem powodzenia internetowego biznesu. Wdrażane rozwiązania muszą uwzględniać aktualne tendencje na rynku sprzedaży elektronicznej oraz nadążać za nowymi nawykami zakupowymi konsumentów. Praca nad udoskonalaniem e-sklepu jest żmudnym zajęciem, zwłaszcza gdy trzeba na to znaleźć czas poza prowadzeniem interesów firmy i profesjonalną obsługą klienta. 

Magento Commerce każdego dnia rozbudowuje system, aby tysiące użytkowników platformy mogli dostarczać swoim klientom towary w wygodny, szybki i niezawodny sposób. Korzysta przy tym nie tylko z własnego doświadczenia, ale i bazuje na informacji zwrotnej otrzymanej od samych użytkowników. Sprawdza najlepsze rozwiązania IT i wdraża je na szeroką skalę. Przy tym wszystkim Magento zawsze stawia na prostotę obsługi platformy, aby codzienne użytkowanie nie wymagało od właścicieli stron przejścia skomplikowanego szkolenia.

Podobna idea towarzyszy oprawie graficznej stron tworzonych za pośrednictwem Magento. Wdrożenie Progressive Web App (PWA) umożliwia płynne przejście z widoku e-sklepu na komputerze, jak i na urządzeniu mobilnym. To już nie nowinka, a wymóg, ponieważ z roku na rok rośnie liczba transakcji zawieranych na smartfonach. Dzięki temu estetycznie i przemyślanie wyeksponowana oferta sklepu może być wyświetlona zawsze wtedy, gdy potencjalny klient szuka informacji i ma zamiar dokonać zakupu.

Kontakt

Genialne pomysły nie mogą czekać!

Wyślij wiadomość